urodził się 22.02.1960 roku w miejscowości Jugów powiat Nowa Ruda na Dolnym Śląsku.

Artysta: rzeźbiarz, grafik, złotnik, malarz.

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Wojskowej. W roku 2000 złożył państwowy egzaminy z przygotowania zawodowego z wynikiem bardzo dobrym i uzyskał prawo używania tytułu specjalisty grafiki reklamowej i wydawniczej.

Jako Członek Zwyczajny reprezentuje: Wielkopolski Związek Artystów Rzeźbiarzy - Poznań, Pracownię Malarstwa Sztalugowego oraz Stowarzyszenie Promocji Kultury Zagłębia przy Ośrodku Kultury - Będzin,Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego - Będzin, Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Plama'' - Łęczna i Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Wielokrotnie współpracował z profesorem zwyczajnym Adamem Romaniukiem - grafikiem. W jego twórczości uczestniczą również: dr Lucjan Pajdzik - fizyk z Oxfordu, eksperci z zakresu geologii, a przede 
wszystkim sponsorzy, których nazywa współtwórcami.

We wrześniu 2011 utworzył mobilną Galerię Sztuki Współczesnej PO DRODZE Tychy.

W maju 2013 jego biogram ukazał się w drukowanym wydaniu Hübners Who is Who - Polska.

Od 2013 r. dyrektor i twórca Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach -

Laureat „ZIELONE CZEKI 2019"-nagrody WFOŚiGW w Katowicach w kategorii: Działania popularyzatorskie i promocja postaw proekologicznych: za upowszechnianie i promowanie działań oraz postaw ekologicznych. Jest autorem „zielonego” planu miasta Tychy. „Zielona mapa Tychów” to ekologiczne dzieło artystyczno – edukacyjne, jest dokładnym odzwierciedleniem granic i architektury miasta, po której można spacerować i poznawać jego walory. Projekt składa się z 670 zminiaturyzowanych, starannie dobranych roślin, które oddają charakter poszczególnych obiektów architektonicznych.

http://muzeumminiaturowejsztukiprofesjonalnejhenrykjandominiak.eu/wp/ .

Strona www 

http://www.henrykjandominiak.eu

 

© Copyright 2006 Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. All rights reserved.
Obrazy i zdjęcia są objęte prawem autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie bez wyraźnej zgody autorów surowo zabronione.