Twórcy

Żaneta Kowalska-Fudała – ur. 1977 w Lublinie. Absolwenta Liceum Plastycznego im. C.K. Norwida w Lublinie i Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi, dyplom na Wydziale Tkaniny i Ubioru, specjalizacje: projektowanie ubioru, biżuterii i malarstwa. Pracuje jako instruktor w pracowni plastycznej w Centrum Kultury w Łęcznej. Zajmuje się także projektowaniem  autorskiej biżuterii pod marką Zanka.
Laureatka I nagrody Prezydenta Miasta Łodzi w 2003 r. w konkursie „Projekt” za kolekcję ubiorów „Barwy jesieni” i biżuterię „Światło i przestrzeń”. W 2003 r. otrzymała I nagrodę w kategorii Haute Couture w Międzynarodowym Konkursie Młodych Projektantów Biżuterii „Obraz i forma”
w Sankt Petersburgu, I miejsce i tytuł „Prowokatora Roku” w Konkursie „Prowokacje 2003”
w Lublinie.

Arkadiusz Tomasz Kulpa - rocznik 1976. Urodził się i mieszka w Radzyniu Podlaskim. Absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.Rysuje, maluje, pisze ikony. Swoją twórczość prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. W latach 2016-2019 uczestniczył w Międzynarodowych Plenerach Artystycznych w Łęcznej. Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, USA, Japonii, Francji, Filipinach, Kanadzie, Meksyku. Od 2014 roku prowadzi w Radzyniu Podlaskim Galerię "Oranżeria" działającą przy Radzyńskim Ośrodku Kultury.

 w 1991r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Od 18 lat pracuje w Szkole Podstawowej Nr 1 w Parczewie. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyki w Lublinie. Inspiracji do pracy twórczej poszukuje w przyrodzie, często eksperymentuje łącząc w swych obrazach różne techniki. Brała udział w licznych plenerach międzynarodowych i wystawach zbiorowych. Do PLAMY należy od 2018 roku.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie, Instytutu Sztuk Plastycznych Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz Informatyki na Politechnice Lubelskiej. Maluje w technice akrylowej, ulubioną techniką jest rysunek. Brała udział w plenerach międzynarodowych i prezentowała swoje prace na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w tym m.in. na wystawach związanych z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Plastyków. Od 2018 r. pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

ur. 16.07.1962 w Cycowie. Absolwentka Studium Animatorów Kultury w Chełmie. Najchętniej maluje martwa naturę, pejzaże ale tematem szczególnie jej bliskim są kwiaty. Maluje w technice akrylowej oraz pastelu. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych.

Mieszka i tworzy w Łęcznej. Na swoim koncie ma kilka wystaw zbiorowych Grupy uczestników zajęć w pracowni malarstwa sztalugowego. Do Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA należy od 2017 roku.

Studentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie na kierunku grafiki. Interesuje się animacją, rysunkiem oraz fotografią. Do Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA należy od 2017 roku.

 Studentka Wydziału Sztuki UMCS w Lublinie. Rysuje i maluje głównie techniką akrylową. Do Łęczyńskiego stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA należy od 2017 roku.

 

 urodzony w 1962 roku w Puławach. Fotografik zamieszkały w Lublinie. Fotografią zajmuje się od 1980 roku. Zaczynał od fotografii klasycznej, analogowej, obecnie uprawia fotografię cyfrową. Jego inspiracją jest ogólnie pojęta przyroda. Obecnie w jego fotografii dominuje obraz abstrakcyjny. Jego fotografie były  prezentowane na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Znajdują się też w wielu publikacjach książkowych i czasopismach. Do Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA należy od 2017 roku.

urodzona w Siedliszczu w latach 70-tych XX wieku. Absolwentka UMCS w Lublinie, Wydział Humanistyczny, Kierunek Historia. Zajmuje się malarstwem olejnym, samouk, podejmuje próbę wskrzeszenia starych dworków, cerkwi, przenosi na płótno pejzaże, uwiecznia zaobserwowaną scenerię, tworzy także kopie prac znanych autorów. Podejmuje tematykę nie tylko cielesną, żywą, ale także duchową, w głównej mierze sakralną, niematerialną. Mieszka i pracuje w gm. Siedliszcze.Prace wystawia od 2013 roku ( dziewięć wystaw autorskich oraz udział w wielu wystawach zbiorowych. Do Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki należy od 2017 roku.

 urodzona w 1969 w Siedliszczu. Wykształcenie średnie. Od kilku lat pasjonuje się fotografią, lubi godzinami okiem aparatu podglądać otaczającą przyrodę, zachody i wschody słońca, a czasem utrwala też twarze bliskich osób. Mieszka i tworzy w Majdanie Zahorodyńskim. Od 2017 r. należy do Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.

Magdalena Mańkowska - lublinianka, muzyk, muzykolog, członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa. Zawodowo związana ze Szkołą Muzyczną im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, w której prowadzi jedną z klas fortepianu. Współpracowała z Kurierem Lubelskim i Ruchem Muzycznym jako krytyk muzyczny. Pracowała w dziale animacji Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Nakładem wydawnictwa Polihymnia wydała muzyczną bajkę dla dzieci o Janie Sebastianie bachu pt. "Przypadki z życia Pana B" z własnymi ilustracjami, a nakładem wydawnictwa Contra - "Polonez szkolny" na kwartet mieszany. W 2014 r. ukazała się drukiem powieść Magdaleny Mańkowskiej pt. "Ikar nad Świątoblinem" (wydawnictwo My Book). Sztuką zarażona przez Ojca - nauczyciela i plastyka - maluje od zawsze, głównie suchymi pastelami, a jej ulubionym tematem są twarze oraz architektura.

Wystawy indywidualne:2007: Galeria Ruta - DK Ruta, Lublin, Galeria Jednaj Ściany - Gminna Biblioteka Publiczna, Zakrzówek

2014: Galeria Przy Bramie - Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Lublin Galeria Jezuicka - Jezuicka Kuchnia Klasztorna, Lublin,Galeria Domus Aurea - Lublin,K.O. ABC - Lublin,K. O. Miniatura - Lublin, Herbaciarnia "U Ciebie" - Nałęczów 2015: Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa - Nałęczów, Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti - Chełm

Wystawy zbiorowe:

2007: Dar Serca - Lubelscy plastycy - Lubelskiemu Hospicjum im. Małego Księcia (wystawa         połączona z aukcją obrazów)

2013: Galeria Przy Bramie - Wystawa konkursowa "Lublin w malarstwie" (TPSP)

2014: Galeria Przy Bramie - Wystawa konkursowa "Lublin w malarstwie" (TPSP)

2015: Galeria Przy Bramie - Wystawa konkursowa "Lublin w malarstwie" (TPSP) - wyróżnienie  za obraz "Kościół Dominikanów".

Andrzej Mikulski, 33 lata, mieszka w Łęcznej pracuje jako górnik w kopalni. Swój pierwszy aparat fotograficzny dostał na komunię w drugiej klasie.Z czasem fotografowanie stało się życiową pasją. Fotografuje akt, portret i reportaż.

 

 

Mieszka i tworzy w Łęcznej. Maluje głównie akrylem najchętniej kwiaty i martwe natury. Brała udział w wystawach zbiorowych PLAMY i grupy związanej z pracownią malarstwa sztalugowego działającego przy CK-ODK w Łęcznej.


ur.w 1956r. w Lublinie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. W Łęcznej mieszka od 1987 roku i od tego roku związany jest z PLAMĄ. Tworzy od 1972 r. ulubione techniki to rysunek piórkiem oraz malarstwo olejne. Tematy to "człowiek" i pejzaż. Udział w plenerach w Jeżowie- 1975, Starogard Szczeciński- 1985, Kazimierz Dolny- 1987, Kalnica- 1988. Udział w licznych wystawach zbiorowych. Udział w Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej- Zamość (1982) i Lublin (1988), Jesień Plastyczna Hrubieszów 2002, III nagroda w Konkursie Ogólnopolskim na Plakat Filmowy Biała Podlaska - 1981


"Miłuje sztuki wszystkie. Z wzajemnością."
Urodzona w 1958 roku w Biłgoraju, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Od 1986 roku związana z Łęczną, gdzie pracuje jako instruktor w Centrum Kultury. Od 1988 roku uczestniczy w działalności Grupy Inicjatyw Plastycznych i Fotograficznych PLAMA biorąc aktywny udział w plenerach i wystawach.
Malarstwo to najistotniejszy dla Majki obszar artystycznej wypowiedzi.  Eksperymentuje z różnymi technikami: malarstwo na jedwabiu, malarstwo na szkle, batik, malarstwo olejne, akwarela i akryl.Brała udział w wielu międzynarodowych plenerach za granicą i w Polsce.Na swoim koncie ma wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków


Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

urodzony w Hrubieszowie w 1968 roku. Ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Zajmuje się malarstwem (tempera, olej, akryl), rysunkiem (piórko, tusz), grafiką (monotypia) oraz fotografią.  Swoje prace eksponował na 50 wystawach indywidualnych i ponad 500 zbiorowych.

Członek Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyki, Zrzeszenia Łódzkich Odkrywców Metali, IUOMA

 

Mieszka, pracuje i tworzy w Łęcznej. Maluje głównie akrylem, tworzy także w suchej pasteli, głównie kwiaty martwe natury i pejzaże. Brała udział w wystawach zbiorowych PLAMY, Biennale organizowanych przez Centrum Kultury w Łęcznej oraz uczestników pracowni malarstwa sztalugowego przy CK-ODK w Łęcznej.


"Dzięki nadwrażliwości, która tak bardzo przeszkadza w życiu- czasem udaje się dostrzec piękno tam, gdzie inni go nie widzą. Albo zapisać na skrawku papieru pragnienie, zanim sie spełni..."

 urodzona w 1971 r. w Wodzisławiu Śląskim. W Łęcznej od 1963 r. Z „Plamą” związana od 1996 r. Zajmuje się fotografią oraz maluje na szkle a od roku 2016 realizuje swoją przygodę z wypalaniem ornamentów w drewnie na swoim kącie ma pokaźny zbiór prac.  Hobbistycznie wraz z pomocą męża, wykonuje całe konstrukcje drewniane np: schodki na poddasze, mostek nad oczkiem wodnym, czy małe stoliczki kawowe. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych Grupy „Plama”. Miała cztery wystawy indywidualne w kilku miastach województwa lubelskiego.


Urodzony 23 lipca 1959 r. w Łęcznej. Studia: Akademia Medyczna w Lublinie. Wydział Lekarski. Dyplom 1984. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wydział Artystyczny. Dyplom w pracowni rzeźby prof. Sławomira Mieleszki 1998 i w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Hermana 1998. Zajmuje się malarstwem i rzeźbą. Zorganizował wiele wystaw indywidualnych i uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych. Autor rzeźb plenerowych w tym pomnika Jana Tęczyńskiego, kasztelana krakowskiego, odsłoniętego w Łęcznej w 2003 r. Mieszka w okolicach Łęcznej.


urodzona w 1972 roku. Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie ukończyła w 1992 roku. W latach 1993-1998 naukę kontynuowała na Wydziale Artystycznym UMCS-u w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Adama Styki. Od 1999 roku instruktorka sztuk plastycznych i opiekunka grupy Pod Błękitną Paletą” w Centrum Kultury w Świdniku. Oprócz zainteresowań zawodowych, uprawia malarstwo, grafikę i fotografię analogową, rękodzieło. Corocznie uczestniczy w plenerach malarskich oraz wystawach zbiorowych jak i indywidualnych (Lublinie, Warszawie, Hrubieszowie, Nałęczowie, Tomaszowie Lub. ,Łęcznej, Chełmie, Tarnowie, Rzeszowie, Reszlu, New Jersey). W 2007 r. nagrodzona „Nagrodą Artystyczną Burmistrza Miasta Świdnika”. W 2010 r. – Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bogdana Zdrojewskiego. Od 2010 roku jest członkiem Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA


urodzona w Jaszczowie w 1983 r. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Studiowała Edukację Artystyczną na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Brała udział w III Międzynarodowym Plenerze Malarskim- Łęczna 2007 oraz w kilku wystawach zbiorowych PLAMY.


- absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie- dyplom z grafiki i aneks z malarstwa oraz WSEI w Lublinie- studia podyplomowe z wiedzy o kulturze. Od 1984 r. członek TPSP w Lublinie i GIPiF PLAMA w Łęcznej. W 2004 r . została przyjęta do ZPAP .Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych (Lublin, Łęczna, Chełm, Zamość, Świebodzin, Hrubieszów, Nałęczów, Hejce, Treviolo) w tym w 12 poplenerowych i w 4 pokonkursowych. Swoje prace graficzne, malarskie i rysunki prezentowała na kilku wystawach indywidualnych w Lublinie i Łęcznej

 

Mieszka i tworzy w Łęcznej. Maluje głównie kwiaty, martwe natury i pejzaże.Tworzy w różnych technikach najchętniej w akrylu. Od wielu lat związana z PLAMĄ, brała udział w wielu wystawach zbiorowych grupy.


ur.07.05.1955r. Absolwent Pedagogiki kulturalno-oświatowej UMCS. Pracuje w „łęczyńskiej kulturze”. Fotografią zajmuje się od ponad 30 lat, najchętniej dokumentuje swoje miasto, ale najbliższym tematem jego pasji jest pejzaż. Współzałożyciel i redaktor „Merkuriusza Łęczyńskiego”. Regionalista – wieloletni działacz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łęczyńskiej. Laureat "Łęczyńskiego Odyńca Kultury"- Nagrody Burmistrza Łęcznej.

urodzona 24.10.1969r. w Świdniku, od kilkunastu lat związana jest z Grupą Inicjatyw Plastycznych i Fotograficznych PLAMA. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jej ulubioną dziedziną plastyczną jest grafika warsztatowa, malarstwo olejne oraz sucha pastel na welurze. Ciągle jednak poszukuje nowych form wypowiedzi artystycznej i w wolnych chwilach tworzy. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie 4 wystawy autorskie. Główną tematyką jej prac jest pejzaż. Jednak nie stroni od rysowania aktów i malowania obrazów inspirowanych twórczością znanych artystów z minionych epok. Od wielu lat również z dużym zaangażowaniem projektuje wnętrza dopasowane pod względem stylistycznym do potrzeb swoich klientów.


urodzona w 1977 r.  Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Lublinie i Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Maluje od dziecka.Ulubione techniki to olej, akryl,grafika i rysunek. Tematyką jej prac są postacie, kwiaty i martwa natura.

 

Mieszka i tworzy w Łęcznej. Maluje głównie akrylem najchętniej kwiaty i martwe natury. Brała udział w wystawach zbiorowych PLAMY i grupy związanej z pracownią malarstwa sztalugowego działającego przy CK-ODK w Łęcznej. Jej pasją jest fotografia.

 

urodził się 22.02.1960 roku w miejscowości Jugów powiat Nowa Ruda na Dolnym Śląsku.

Artysta: rzeźbiarz, grafik, złotnik, malarz.

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Wojskowej. W roku 2000 złożył państwowy egzaminy z przygotowania zawodowego z wynikiem bardzo dobrym i uzyskał prawo używania tytułu specjalisty grafiki reklamowej i wydawniczej.

Jako Członek Zwyczajny reprezentuje: Wielkopolski Związek Artystów Rzeźbiarzy - Poznań, Pracownię Malarstwa Sztalugowego oraz Stowarzyszenie Promocji Kultury Zagłębia przy Ośrodku Kultury - Będzin,Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego - Będzin, Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki "Plama'' - Łęczna i Stowarzyszenie Wikimedia Polska.

Wielokrotnie współpracował z profesorem zwyczajnym Adamem Romaniukiem - grafikiem. W jego twórczości uczestniczą również: dr Lucjan Pajdzik - fizyk z Oxfordu, eksperci z zakresu geologii, a przede 
wszystkim sponsorzy, których nazywa współtwórcami.

We wrześniu 2011 utworzył mobilną Galerię Sztuki Współczesnej PO DRODZE Tychy.

W maju 2013 jego biogram ukazał się w drukowanym wydaniu Hübners Who is Who - Polska.

Od 2013 r. dyrektor i twórca Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak w Tychach -

Laureat „ZIELONE CZEKI 2019"-nagrody WFOŚiGW w Katowicach w kategorii: Działania popularyzatorskie i promocja postaw proekologicznych: za upowszechnianie i promowanie działań oraz postaw ekologicznych. Jest autorem „zielonego” planu miasta Tychy. „Zielona mapa Tychów” to ekologiczne dzieło artystyczno – edukacyjne, jest dokładnym odzwierciedleniem granic i architektury miasta, po której można spacerować i poznawać jego walory. Projekt składa się z 670 zminiaturyzowanych, starannie dobranych roślin, które oddają charakter poszczególnych obiektów architektonicznych.

http://muzeumminiaturowejsztukiprofesjonalnejhenrykjandominiak.eu/wp/ .

Strona www 

http://www.henrykjandominiak.eu

 

urodzona w 1969 r. w Biłgoraju, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Maluje od zawsze a od kilku lat eksperymentuje z fotografią i grafiką komputerową. Pasję do fotografii realizuje również w pracy zawodowej. Z Łęczną związana od 1992 r.a od kilkunastu lat z Grupą Inicjatyw Plastycznych i Fotograficznych „PLAMA”. Brała udział w Międzynarodowych Plenerach Malarskich „Łęczna inspiracją dla artystów” i wystawach poplenerowych, wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Obecnie wiceprezes Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.

 

urodzony w 1940r. w Częstochowie. W Łęcznej mieszka od 1979r. Górnik emeryt. Maluje obrazy olejne, głównie pejzaże, portrety, kwiaty i konie. Nie stroni od rysunku i akwareli. Z PLAMĄ związany od kilkunastu lat. Brał udział w plenerach i licznych wystawach zbiorowych Grupy. W swoim dorobku ma kilka wystaw indywidualnych.

 

ur.w 1942 r. w Świerszczowie. W Łęcznej zamieszkał w 1978r. Współzałożyciel Grupy Inicjatyw Plastycznych i Fotograficznych PLAMA. Maluje od 1982 r. głównie w oleju pejzaże i tematykę marynistyczną.

Wystawy indywidualne: Lublin-1984, Łęczna- Hotel Górniczy nr 2- 1983, GALERIA ODK- 1984,1986,1989, Centrum Kultury- 1989.

Wystawy zbiorowe m.in. w Łęcznej, Lublinie, Puławach, Baranowiczch /Białoruś/, Hajduhadhaz /Węgry/. W latach 1984-86 brał udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Plastycznej Górników w Katowicach, a w latach 1986-1988 w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Amatorskiej.

Wieloletni prezes Grupy Inicjatyw Plastycznych i Fotograficznych PLAMA.

W 2003 roku wyróżniony ministerialną odznaką  Zasłużony Działacz Kultury.

Obecnie mieszka i tworzy w swojej rodzinnej miejscowości

urodził się 15 lutego 1975 roku. Mieszka i tworzy w Łęcznej. Jest absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie,a „Moje ubranie” to cykl obrazów, które stanowią jego pracę dyplomową. Laureat nagrody „Jesień Plastyczna- Hrubieszów 2005”, ufundowanej przez Dyrektora Muzeum im. Ks. St. Staszica w Hrubieszowie, za pracę pt. „Ubrana w czerń i błękit” oraz Nagrody Kulturalnej Województwa Lubelskiego za całokształt działalności kulturalnej (2013). Ulubiona technika to olej, ale tworzy również grafikę i fotografuje. Prezentowane na wystawach obrazy tworzą cykle: „Portret mojego miasta”, „Kobieta”, „Kwiaty”, a tematyką wypowiedzi artysty jest szeroko rozumiane piękno.

 

www.brodzisz.pl

© Copyright 2006 Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. All rights reserved.
Obrazy i zdjęcia są objęte prawem autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie bez wyraźnej zgody autorów surowo zabronione.