10 października 2012 w siedzibie  Stowarzyszenia przy ul. Górniczej 12 w Łęcznej miało miejsce wydarzenie-  rozstrzygnięcie V Ogólnopolskiego Konkursu Rysunku Węglem, realizowanego przez Łęczyńskie Stowarzyszenie Twłórców Kultury i Sztuki PLAMA. Na Konkurs napłynęło 345 prac,które nadesłano z Łąńcuta, Lublina Białki k/Radzynia Podlaskiego,Biłgoraja,Cycowa, Milejowa, Zawieprzyc, Puchaczowa, Ulan Majoratu, Harlęża, Świdnika, Starej Wsi (woj.śląskie) i Łęcznej. Jury konkursu w składzie: Eszter Langz Węgier, Olena Tsomyk z Ukrainy, Daimon Kiyohiro i Toru Taniuchi z Japonii oraz Piotr Przybyła z Polski nagrodziło i wyróżniło 19 prac 19 autorów. Laureaci licznie przybyli w dzisiejszym dniu otwarcia wystawy pokonkursowej po odbiór nagród dyplomów i zestawu pocztówek z nagrodzonymi pracami. Wystawę otworzyła i protokół prac jury konkursu odczytała prezes Stowarzyszenia Maria Zuzńska, nagrody wręczali: Burmistrz Łęcznej Teodor Kosiarski i Przewodniczacy Rady Powiatu Andrzej Grzesiuk, podziękowania instruktorom, nauczycielom i opiekunom wręczał Eugeniusz Misiewicz dyrektor Centrum Kultury w Łęcznej - współorganizator konkursu. Na otwarciu byli wice przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Matczuk i wice prezes Stowarzyszenia Maria Kieres Kramek.

Wystwę można oglądać w "Kącie działań twórczych" i GALERII ARTHOL w CK- Osiedlowym Domu Kultury  w Łęcznej ul.Górnicza 12 do końca listopada. Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Gminy Łeczna i Powiatu łeczyńskiego

 

© Copyright 2006 Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. All rights reserved.
Obrazy i zdjęcia są objęte prawem autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie bez wyraźnej zgody autorów surowo zabronione.