26 października 2018 otwarcie wystawy malarstwa Stanisława Andrzeja Winiarskiego w GALERII ODK  w Łęcznej

Stanisław Andrzej Winiarski urodzony 23 lipca 1959 roku w Łęcznej.

Studia: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wydział Artystyczny. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Hermana 1998 i w pracowni rzeźby prof. Sławomira Mieleszki 1998.w latach 1995-1997 w pracowni rysunku prof. Adama Styki.

Zajmuje się malarstwem i rzeźbą. Zorganizował wiele wystaw indywidualnych i uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Grupy Inicjatyw Plastycznych ”PLAMA” i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi łęczyńskiej. Autor rzeźb plenerowych w tym pomnika Jana Tęczyńskiego kasztelana krakowskiego, odsłoniętego w 2003 roku w Łęcznej. Otrzymał drugą nagrodę pierwszej edycji Konkursu Jagiellońskiego zorganizowanego przez Lubelską Szkołę Wyższą im. Króla Władysława Jagiełły za rzeźbę „Władysław Jagiełło 2004”.

Laureat nagrody Burmistrza Łęcznej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania ochrony dóbr kultury „Łęczyński Odyniec Kultury 2014”.

© Copyright 2006 Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. All rights reserved.
Obrazy i zdjęcia są objęte prawem autorskim, kopiowanie i rozpowszechnianie bez wyraźnej zgody autorów surowo zabronione.